Müzayede Kuralları

Müzayede Kuralları

1-) Banknotetime Mezat, bir müzayede firmasıdır doğrudan satış yapılmamaktadır.

2-) Banknotetime Mezat üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

3-) Komisyon bedeli, müzayede girişinde yer alan komisyon oranıdır (%15 / %20 arasındadır dikkat ediniz.) kredi kartı ile ödemelerde ilave olarak müzayede başlığında yazan oranda banka komisyonu alınmaktadır.

4-) Müzayedede listelenen ürünler www.banknotetime.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adres bilgilerini göreceğiniz ofisimiz de inceleyebilirsiniz. Banknotetime ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi mümkün değildir. teklif / pey iptali istenmesi durumunda veya müzayede sonrası ödeme yapılmaması durumunda üyelik kalıcı olarak engellenir ve banknotetime hukuki yollara başvurabilir.

6-) 10 adet veya üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Banknotetime Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Yeni üyelerin teklif limiti referansta bulunulmadığı takdirde 500 TL'dir. İlk ürün alımında ödeme yapıldıktan sonra limitin arttırılması için mail yada telefon ile bilgilendirme yapıldıktan sonra limit açılışı sağlanacaktır.

7-) 5 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumda üyelik askıya alınır ve Banknotetime hukuki süreç başlatabilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Banknotetime avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır. üyeliği askıya alınan / iptal edilen kullanıcı tekrar farklı isim ile banknotetime kaydolması durumu anlaşılması ile banknotetime hukuki süreç başlatabilir.

8-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir. Teklif başlangıç fiyatı 25 TL dir.

9-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            5.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 2.-TL

2.            20.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5 TL

3.           100.-TL’den 200.-TL’ye kadar – 10 TL

4.           200.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25 TL

5.           500.-TL’den 2000.-TL’ye kadar  – 50 TL

6.           2000.-TL’den 5000.-TL’ye kadar  – 100 TL

7.           5000.-TL ve üzeri – 250.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

10-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiş olup belirtilen saatte teklife kapanacak ve canlı mezatta tüm mezatlar sonuçlandırılarak en yüksek teklifi veren kullanıcı ürün sahibi olarak mail gelecektir.

11-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız iletisim@bursamezat.com  adresine sms veya e-maiil İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

12-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.

PEY: teklif edilen tutar.

 

Hesap Numaramız:

 

Ali Küçükodabaşı

FİNANS BANK (EN PARA)